Kontakt: +48 22 629 57 55 biuro@power4power.pl
Jeśli nie masz jeszcze konta
Login (email)       Hasło   

Wiadomości z rynku

16.12.2020
mBank zwiększa finansowanie OZE z 2 do 4 mld zł
otwórz
Zainteresowanie inwestycjami w odnawialne źródła energii utrzymuje się na rekordowych poziomach, dlatego też mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie OZE z 2 do 4 mld zł.  
     
14.12.2020
Znamy wyniki dużej aukcji dla wiatru i PV. Ceny nawet poniżej 200 zł/MWh
otwórz
Urząd Regulacji Energetyki podał wyniki największej z ośmiu tegorocznych aukcji dla odnawialnych źródeł energii, która odbyła się 26 listopada i była przeznaczona dla nowych instalacji o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW, wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej energię wiatru albo energię promieniowania słonecznego.  
     
09.12.2020
Wiatraki wykręciły rekord. Polska wskoczyła na trzecie miejsce w Europie
otwórz
Wietrzny początek tygodnia przywiał rekordową ilość prądu z farm wiatrowych. Polska wskoczyła na trzecie miejsce w Europie pod względem wielkości produkcji energii z wiatru - informuje środowa 'Rzeczpospolita'.  
     
19.11.2020
Farmy wiatrowe, jako technologia przeciwdziałająca zmianom klimatu
otwórz
Inwestycje w farmy wiatrowe w Polsce to jeden ze strategicznych elementów realizacji globalnej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA People & Planet Positive. Inwestycja w energetykę wiatrową zapewniła organizacji IKEA w Polsce pokrycie zapotrzebowania firmy na energię elektryczną.  
     
21.07.2020
Polska dostanie mniej pieniędzy na transformację regionów węglowych
otwórz
Unijne środki na wsparcie regionów, które mogą stracić na wygaszaniu aktywności gospodarczej związanej z wydobyciem węgla, mają być niższe niż zakładano wcześniej. W dodatku realne jest ich ograniczenie dla naszego kraju, jeśli Polska nie zgodzi się na przyjęcie celu neutralności klimatycznej do roku 2050.  
     
20.07.2020
Polacy popierają zieloną energię
otwórz
Plasujemy się w czołówce krajów tej części Europy pod względem poparcia dla zielonej transformacji – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.  
     
14.07.2020
Firma Dominiki Kulczyk buduje ogromną farmę wiatrową. To rekordowa inwestycja spółki
otwórz
Należąca do Dominiki Kulczyk Polenergia rozpoczyna budowę Farmy Wiatrowej Dębsk o mocy 121 MW. Rekordowa w historii grupy inwestycja zapewni blisko 50-proc. wzrost mocy w segmencie lądowych farm wiatrowych. Na realizację projektu spółka pozyskała od banków 480 mln zł.  
     
10.07.2020
Vestas dostarczy do Polski turbiny wiatrowe o mocy 166 MW
otwórz
Realizacja kolejnych projektów wiatrowych, które są efektem aukcji przeprowadzonych przez Urząd Regulacji Energetyki, sprawia, że dla największego na świecie producenta elektrowni wiatrowych Polska staje się w tym roku kluczowym europejskim rynkiem.  
     
WindNet2 jest oficjalną inwestycją
energetyczną spółki Power4Power.
Korzystanie w portalu oznacza akceptację Regulaminu
All Rights Reserved 2012-2021