Kontakt: +48 22 629 57 55 biuro@power4power.pl
Jeśli nie masz jeszcze konta
Login (email)       Hasło   

Wiadomości z rynku

10.08.2021
Moc farm wiatrowych w Polsce przekroczyła 7 tys. MW
otwórz
Moc zainstalowana farm wiatrowych w Polsce przekroczyła 7 GW i wyniosła 7065 MW - poinformowały Polskie Sieci Elektroenergetyczne (PSE).  
     
04.05.2021
Jest projekt ustawy liberalizującej zasady budowy farm wiatrowych
otwórz
Ministerstwo Rozwoju, Pracy i Technologii opublikowało projekt nowelizacji tzw. ustawy odległościowej z 2016 roku, która zablokowała możliwość realizacji lądowych farm wiatrowych, pozostawiając w grze jedynie projekty, dla których do tego czasu uzyskano pozwolenia na budowę. Nowe przepisy umożliwią budowę farm wiatrowych w odległości od domów bliższej niż wyznaczona przez zasadę 10H, ale jednocześnie nałożą na operatorów farm wiatrowych dodatkowe obowiązki.  
     
16.12.2020
mBank zwiększa finansowanie OZE z 2 do 4 mld zł
otwórz
Zainteresowanie inwestycjami w odnawialne źródła energii utrzymuje się na rekordowych poziomach, dlatego też mBank postanowił zwiększyć limit kredytowy na finansowanie OZE z 2 do 4 mld zł.  
     
14.12.2020
Znamy wyniki dużej aukcji dla wiatru i PV. Ceny nawet poniżej 200 zł/MWh
otwórz
Urząd Regulacji Energetyki podał wyniki największej z ośmiu tegorocznych aukcji dla odnawialnych źródeł energii, która odbyła się 26 listopada i była przeznaczona dla nowych instalacji o mocy zainstalowanej elektrycznej większej niż 1 MW, wykorzystujących do wytwarzania energii elektrycznej energię wiatru albo energię promieniowania słonecznego.  
     
09.12.2020
Wiatraki wykręciły rekord. Polska wskoczyła na trzecie miejsce w Europie
otwórz
Wietrzny początek tygodnia przywiał rekordową ilość prądu z farm wiatrowych. Polska wskoczyła na trzecie miejsce w Europie pod względem wielkości produkcji energii z wiatru - informuje środowa 'Rzeczpospolita'.  
     
19.11.2020
Farmy wiatrowe, jako technologia przeciwdziałająca zmianom klimatu
otwórz
Inwestycje w farmy wiatrowe w Polsce to jeden ze strategicznych elementów realizacji globalnej strategii zrównoważonego rozwoju IKEA People & Planet Positive. Inwestycja w energetykę wiatrową zapewniła organizacji IKEA w Polsce pokrycie zapotrzebowania firmy na energię elektryczną.  
     
21.07.2020
Polska dostanie mniej pieniędzy na transformację regionów węglowych
otwórz
Unijne środki na wsparcie regionów, które mogą stracić na wygaszaniu aktywności gospodarczej związanej z wydobyciem węgla, mają być niższe niż zakładano wcześniej. W dodatku realne jest ich ograniczenie dla naszego kraju, jeśli Polska nie zgodzi się na przyjęcie celu neutralności klimatycznej do roku 2050.  
     
20.07.2020
Polacy popierają zieloną energię
otwórz
Plasujemy się w czołówce krajów tej części Europy pod względem poparcia dla zielonej transformacji – wynika z badań przeprowadzonych przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych IBRiS.  
     
WindNet jest oficjalną inwestycją
energetyczną spółki Power4Power.
Korzystanie w portalu oznacza akceptację Regulaminu
All Rights Reserved 2011-2022