Kontakt: +48 22 629 57 55 biuro@power4power.pl
Jeśli nie masz jeszcze konta
Login (email)       Hasło   

Wiadomości z rynku

03.03.2020
Najwięksi producenci elektrowni wiatrowych w 2019 r.
otwórz

Moc zainstalowanych w ubiegłym roku na całym świecie elektrowni wiatrowych była wyższa o ponad 10 GW od mocy wiatraków uruchomionych rok wcześniej. Jak ta sytuacja wpłynęła na dostawy wykonane przez największych na świecie producentów turbin?

 
     
02.03.2020
Wiatraki wykręciły rekord. Import i ceny prądu w dół
otwórz
W lutym polskie farmy wiatrowe wyprodukowały najwięcej energii elektrycznej w historii – ponad 2,1 TWh. Dostarczyły odbiorcom energię za ok. 400 mln zł, zbijając ceny prądu na giełdzie do najniższego poziomu od dwóch lat i ograniczając import mocy od sąsiadów. Rząd trzyma się jednak planu likwidacji tej technologii w Polsce.  
     
13.02.2020
Rekord produkcji prądu z wiatru. W cztery dni tyle co w miesiąc
otwórz
We wtorek, 11 lutego, turbiny wiatrowe zbudowane w Polsce dostarczyły odbiorcom największą ilość mocy w historii – niemal 5,24 GW. Łącznie przez cztery dni silnego wiatru turbiny wygenerują niemal tyle energii, ile dostarczyły przez cały sierpień.  
     
20.01.2020
Dwie rundy aukcji w 2020 r. Nowelizacja ustawy nie będzie potrzebna
otwórz
W przeciwieństwie do ubiegłorocznych aukcji, do przeprowadzenia tegorocznych nie będzie potrzebna kolejna nowelizacja ustawy o OZE. W tegorocznych aukcjach więcej wsparcia, niż wynikało to z pierwotnego projektu rządowego rozporządzenia i dołączonej do niego prognozy, mają otrzymać inwestorzy z sektora wiatrowego i fotowoltaicznego.  
     
16.01.2020
Będzie łatwiej budować wiatraki na lądzie. Zmiany w prawie jeszcze w tym półroczu
otwórz
Chcemy, by ustawa liberalizująca warunki powstawania lądowych farm wiatrowych weszła w życie z początkiem przyszłego roku – zapowiedziała podczas spotkania z dziennikarzami Jadwiga Emilewicz, minister rozwoju.  
     
20.12.2019
Inwestorzy wiatrowi tylko częściowo skorzystają z mechanizmu aukcyjnego
otwórz
W wyniku rozstrzygniętej wczoraj aukcji w 'dużym' koszyku wiatrowo-fotowoltaicznym przyznano wsparcie dla projektów wiatrowych o łącznej mocy około 2,2 GW. Niektórzy inwestorzy, którzy przystąpili do aukcji z tymi projektami, zdecydowali się na zaoferowanie tylko części przyszłej produkcji energii, planując sprzedaż pozostałej części na warunkach uzyskanych na rynku.  
     
02.12.2019
WWF: polski system energetyczny jest drogi i nieefektywny
otwórz
Brak reakcji na zmianę klimatu to łamanie praw człowieka, bo prawem każdego z nas jest życie w zdrowiu – podkreśla Mirosław Proppé, prezes Fundacji WWF Polska. Zaleca walkę ze stereotypem, że troska o klimat wiąże się z wysokimi kosztami i stać na nią tylko bogate państw. Utrzymanie obecnego w Polsce systemu energetycznego, który jest nieefektywny, pochłania ogromne środki, które można by przesunąć na rozwój sieci niskoemisyjnej i odnawialnych źródeł.  
     
18.11.2019
Polska z największą w Europie aukcją dla farm wiatrowych na lądzie
otwórz
Polska aukcja odnawialnych źródeł energii wyznaczona na początek grudnia jest teraz jedną z największych na świecie i największą dla lądowej energetyki wiatrowej w Europie. Z budżetu prawie sięgającego 70 mld zł, farmy wiatrowe mogą zebrać połowę. Rząd próbuje w ten sposób nadrobić zapóźnienia w wykorzystaniu zielonej energii.  
     
WindNet jest oficjalną inwestycją
energetyczną spółki Power4Power.
Korzystanie w portalu oznacza akceptację Regulaminu
All Rights Reserved 2011-2020